Prohledat tento blog

sobota 26. března 2011

Kloubní výživa pro psy - Caniviton Forte


Kloubní výživa pro psy má své opodstatnění a to zejména u štěňat velkých plemen, kdy zátěž kloubů je veliká. Dále je vhodné podávat kloubní výživu u aktivních, sportovních a pracovních psů pro regeneraci kloubních chrupavek a tkání a stejně tak i u starých psů, jejichž klouby jsou v pokročilém věku méně či více poškozeny. Výsledkem pak je delší aktivní život vašeho psa.

Caniviton forte je doplňkové krmivo určené pro psy bez omezení věku.

6 důležitých látek obsažených v kloubní výživě Canivinon Forte zajišťující vysokou účinnost přípravku.


1. Vysoce koncentrované glykosaminoglykany ( chondroitinsulfát) podporují pružnost chrupavek, pevnost a ohebnost vazů a šlach, zabezpečují fyziologickou látkovou výměnu pojivového aparátu.


2. Chondroitinsulfát je farmaceutické kvality, tzn. že je využíván též pro humánní účely. Je koncentrovaný, dobře stravitelný a podporuje pružnost chrupavek, pevnost a tažnost vazů a šlach, zabezpečuje fyziologickou látkovou výměnu pojivových tkání. Zvláště po velké zátěži pojivového aparátu je pro organismus zvířete přísun glukosaminglykanů velmi důležitý.

3. L-karnitin výrazně ovlivňuje energetický metabolismus kosterního svalstva, protože slouží k získání energie z mastných kyselin s dlouhými řetězci v mitochondriích kosterních svalů a svalu srdečního. Výrazně zkracuje čas potřebný k zotavení po sportovních či vytrvalostních výkonech psa.

4. Želatina podporuje tvorbu kolagenních vláken a zvyšuje nosnost kloubní chrupavky.

5. Vitamín C podporuje celkovou odolnost organismu a spolu se selenem zvyšuje ochranu tkání před poškozením toxickými produkty látkové výměny.

6. Jod s manganem podporují látkovou výměnu a působí povzbudivě na organismus psa.

Díky přípravku Caniviton Forte bude váš pes dostavát vše potřebné pro správný výoj šlach a kloubů. Váš dospělý pes bude nejen stále dobře vypadat, ale bude mít mnohem větší radost z pohybu a ze života! Vašemu psímu seniorovi prodloužíte jeho aktivní život a nebudete mít pocit, že jste něco zanedbali.Související články:

Bolest kloubů u starších psů
Hyalutidin - účinná kloubní výživa pro pro člověka, koně i psa 
Kloubní výživa pro štěňata - Nutnost nebo komerční tah?

Žádné komentáře:

Okomentovat