Prohledat tento blog

čtvrtek 27. ledna 2011

Alavis Enzymoterapie - potlačuje projevy zánětu, zmenšuje otoky i otoky mízních cév, ovlivňuje imunologické děje v organizmu


Alavis Enzymoterapie je rostlinný enzymatický veterinární přípravek, který napomáhá hojení tkání, je velmi vhodný po úrazech a operacích, pro posílení imunity, při zánětech, pro podporu při léčbě antibiotiky a při léčbě nádorů.

Rakovina mléčných žláz u feny - Kastrace jako zdravotní prevence 

Enzymoterapie je léčebné užití enzymů.

Systémová enzymoterapie je celkové podání enzymů injekčně či ve formě např. tablet, přičemž bylo prokázáno, že některé bílkoviny se mohou, alespoň zčásti, vstřebávat střevem s následným vstřebáním do krve.

ALAVIS Enzymoterapie obsahuje rostlinné enzymy, které mají oproti živočišným enzymům výhodu v jejich vyšší aktivitě a dále jsou aktivní při širším rozmezí pH, čímž je možné, aby rostlinné enzymy na rozdíl od živočišných byly aktivní již v žaludku.

Enzymy potlačují projevy zánětu (antiflogistický účinek), zmenšují otoky i otoky mízních cév, ovlivňují některé imunologické děje v organismu a působí podpůrně při léčbě nádorových onemocnění apod.

Které enzymy Alavis Enzymoterapie obsahuje a jak mohou pomoci vašemu zvířeti

ALAVIS™ Enzymoterapie obsahuje enzymy 100% rostlinného původu:

- Bromelain je rostlinný enzym získávaný ze stopek zralých ananasů (Ananas comosus). Blokuje mediátory zánětu (látky způsobující projevy zánětu) a snižuje migraci neutrofilů do místa zánětu. Podílí se na štěpení bílkovin, pomáhá při zeslabování otoků a hojení ran, má vliv na srážení krevních destiček. Zlepšuje absorpci a účinnost jiných látek.

- Papain je rostlinný enzym získávaný z latexu, který vylučuje plod papáje (Carica papaya) po naříznutí nezralých plodů.

Papain hydrolyticky štěpí peptidy a bílkoviny. Vykazuje fibrinolytické (rozpouští krevní sraženiny) a radioprotektivní účinky (snižuje účinek radioaktivního záření na organismus). Mezi další významné vlastnosti papainu patří jeho silná antibakteriální aktivita.

- Pankreatin ANALOG 4× je komplex enzymů rostlinného původu (amyláza, lipáza a proteáza), který svojí aktivitou odpovídá pankreatinu živočišného původu (rozkládá tuky na glycerol a mastné kyseliny, bílkoviny na peptidy a aminokyseliny, škroby na dextriny a cukry). Pankreatin ANALOG 4× se získává fermentací z hub Aspergillus sp. a Candida cylindracea a z bakterie Bacillus sp.. Napomáhá trávení, čímž jsou živiny z potravy lépe využívány a tím se jedinec po operaci rychleji dostává do lepší kondice. Pankreatické enzymy mají pozitivní vliv na léčení akutních a chronic-kých zánětlivých stavů, včetně úrazů a šlach. V poslední době se objevují klinické studie, že pankreatické enzymy napomáhají rozkládání imunokomplexů vznikajících při autoimunitních onemocnění, podílejí se na léčbě virových onemocnění, zlepšují klinický stav pacienta a prodlužují jeho život při nádorovém onemocnění.

- Peptidáza štěpí dlouhé peptidy na krátké řetězce a pak na jednotlivé aminokyseliny. Při štěpení peptidů na aminokyseliny vzniká energie, kterou organismus během rekonvalescence využívá. Aminokyseliny jsou součástí strukturních bílkovin, enzymů a hormonů, dále jsou využívány k tvorbě neurotransmiterů (slouží k přenosu nervového impulsu) a ovlivňují růst buněk. Proteáza narušuje bakteriální biofilm a výpotek sloužící bakteriím k uchycení na tkáni hostitele, a dále zvyšuje koncentraci antibiotik v cílovém místě, čímž zvyšuje účinnost antibiotické léčby. Dále podporuje hojení odstraněním mrtvé či poškozené tkáně bez poškození zdravé tkáně a podporuje aktivitu krve a tkání při narušené rovnováze vnitřního prostředí.

- Rutin (vitamín P) je rostlinný glykosid (flavonoid) patřící mezi antioxidanty, s čímž souvisí antikarcinogenní účinky a schopnost likvidovat volné radikály. Antioxidační účinky rutinu byly popsány při experimentech s degradací kolagenu volnými radikály, kdy se u rutinu prokázal jeho silný protektivní účinek. Jeho užívání se doporučuje zejména na posílení cévní stěny, kdy snižuje křehkost cévních stěn zvýšením kvality stavby kolagenních vláken.

Další účinky rutinu jsou: protizánětlivý, protitrombotický (chrání před trombózou - krevní sraženiny) a cytoprotektivní (chrání buňky).

Pro více informací jako např. dávkování, způsob podávání, atd klikněte zde: Alavis Enzymoterapie

Související články:

Některá plemena psů mají vrozený sklon k nádorům, zjistili čeští vědci 
Sanicell - Rakovina tlustého sřeva a mléčné žlázy, močové kameny u psa
Onemocnění srdce u psů a koček - příznaky, příčiny, rizika, řešení

Žádné komentáře:

Okomentovat